Udtrapnings træthed… Er det en bivirkning?

Forum Fora Fysiske og psykiske nedtrapningssymptomer Udtrapnings træthed… Er det en bivirkning?

Dette emne indeholder 0 svar, har 1 stemme og blev senest opdateret af 2 år, 2 måneder siden.

Forfatter Indlæg
Forfatter Indlæg
november 22, 2015 at 3:28 pm #3861
cazyli

Hej..
Måske nogen vil dele deres erfaringer med mig?
Jeg er, efter 2 år på Sertralin, nu trappet ud (i samarbejde med min behandler).
Jeg er 4 uger medicinfri og det går godt ift. angsten.
De første bivirkninger er overstået, men jeg oplever en HELT UTROLIG fysisk træthed,
Er der nogen der har prøvet det?
Jeg er normalt i ganske god form, men nu har jeg det som om jeg er blevet banket med et boldtræ. Jeg har svært ved at passe mit job og det tærer på mine relationer.
Jeg kan ikke (sådan logisk) forstå denne træthed….

Er der nogen der har prøvet det?
Kh K

Du skal være logget ind for at svare på dette indlæg.